Гігієна дітей та підлітківДата16.10.2019
өлшемі97 Kb.
#447221
Гигиена детей

ГІГІЄНА ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
1. За результатами лікарсько-педагогічного спостереження за уроком фізкультури в 9 класі побудована фізіологічна крива, яка характеризується поступовим збільшенням частоти пульсу у вступній частині, приростом частоти пульсу на 80% під час основної частини, крива має 4-зубчастий вигляд. Як можна оцінити організацію уроку фізкультури?

A* Тривалі проміжки між вправами

B Урок побудований правильно

C Фізичне навантаження недостатнє

D Фізичне навантаження надмірне

E Фізичне навантаження достатнє


2. За даними проекту дошкільної установи, до складу всіх групових осередків входять об'єднані ігрова та спальня, які відділяються за допомогою розсувної перегородки, приміщення для приймання дітей, буфетна, яка об'єднана з ігровою, санвузол. За яким показником планування групових осередків не відповідає гігієнічним вимогам?

A * Поєднання ігрової та спальні для дітей ясельного віку

B Поєднання ігрової та спальні для дітей дошкільного віку

C Поєднання ігрової та спальні для дітей підготовчої групи

D Об'єднання ігрової і буфетної

E Відсутність адміністратора (роздягальні)


3. За розкладом у 8 класі всього 36 уроків на тиждень. Перерви між уроками по 10 хв., після 2-го уроку – 30 хв. В середу 1-й урок – географія, 2-й - математика, 3-й – фізкультура. Яке порушення має місце у розкладі уроків?

A * Кількість уроків протягом тижня.

B Місце уроку географії в розкладі.

C Місце уроку фізкультури в розкладі.

D Місце уроку математики в розкладі.

E Тривалість перерв.


4. При медичному огляді учня 3 класу встановлено дисгармонічний фізичний розвиток. Об'єктивно: біологічний вік відповідає календарному, є компенсований хронічний бронхіт. Клінічні функціональні зміни з боку інших органів відсутні. До якої групи здоров'я відноситься учень?

A* ІІІ-я група

B I-я група

C IV-я група

D II-я група

E V-я група


5. У дитини дошкільного віку встановлено гармонійний фізичний розвиток та

відповідність біологічного віку календарному. Хронічні захворювання відсутні. Протягом року він хворів 5 разів на гострі захворювання. До якої групи здоров'я відноситься хлопчик?

A* II-я група

B I-я група

C III-я група

D V-я група

E IV-я група
6. У класі середньої школи навчається 38 школярів. Протягом року 4 дитини не хворіли зовсім, 8 хворіли один раз, 11-2 рази, 6-3 рази, 5-4 рази, 2-5 разів, 1-6 разів і 1-8 раз. Скільки учнів у класі відносяться до групи часто хворіючих?

A* 9 осіб

B 15 осіб

C 4 дитини

D 2 дитини

E 1 дитина.


7. У лісовому літньому санаторії дітям з метою загартовування організму проводять різні процедури. Вкажіть, яка з наведених нижче процедур є найбільш загартовуючою?

A *Контрастний душ

B Ранкова гімнастика на свіжому повітрі

C Гігієнічний душ

D Прогулянка на свіжому повітрі

E Ванна з гідромасажем


8. При вивченні фізичного розвитку дітей переддошкільного віку оцінювали показники: довжину та масу тіла; обвід грудної клітки, голови та стегон; форму хребта та грудної клітки. Який із перелічених показників, крім довжини та маси тіла, відноситься до основних показників фізичного розвитку?

A. *Обвід грудної клітки

B. Обвід голови

C. Форма хребта

D. Форма грудної клітки

E. Обвід стегон


9. При оцінці фізичного розвитку дівчинки-підлітка 13 років за шкалою регресії встановлено, що її вага на - 1,9 сігми регресії відрізняється від "ідеальної" ваги для її довжини тіла, а величина окружності грудної клітки (ОГК) на -1 сігми регресії менше "ідеальної" величини цього показника за шкалою регресії для її довжини тіла. Дайте оцінку фізичного розвитку дівчинки?

A. *Дісгармонійний за рахунок дефіциту ваги

B. Гармонійний

C. Дисгармонійний за рахунок дефіциту ОГК

D. Різко дисгармонійний за рахунок дефіциту ваги

E. Різко дисгармонійний за рахунок дефіциту ОГК


10. Визначити групу здоров'я школяра, який страждає на ревмокардит в стадії

субкомпенсації:

A *Четверта група

B Друга група

C П'ята група

D Перша група

E Третя група
11. В дитячий будинок надійшла партія дитячого одягу з натуральних матеріалів від спонсора. Лікар дитбудинку при його оцінці встановив: білизна для дітей дошкільного віку характеризується високими повітро - і паропроникністю, гігроскопічністю і вологостійкістю. Тканина розріджена, пориста і еластична. Чи відповідає тканина гігієнічним вимогам?

A * Відповідає

B Не відповідає за повітропроникностю

C Не відповідає по гігроскопічності

D Не відповідає по вологостійкості

E Не відповідає по пористості


12. В дитячому дошкільному закладі (ДДУ) використовується для ігор хутряна іграшка "Ведмідь": маса – 200 г, забарвлення матеріалу стійке, токсичні речовини відсутні, запах – 3 бали. Чи відповідає іграшка гігієнічним вимогам для використання в ДДУ?

A * Не відповідає за матеріалом

B Відповідає

C Не відповідає по масі

D Не відповідає по стійкості барвника

E Не відповідає за запахом


13. Під час медичного огляду школярів у одного з учнів встановлено захворювання на бронхіальну астму. Симптомів дихальної недостатності в стані спокою немає. До якої групи занять з фізичного виховання слід віднести цього учня?

A * Підготовча група

B Основна група

C Спеціальна група

D Заняття лікувальною фізкультурою

E Заборонити заняття


14. При визначенні адаптації учнів 1-го класу до навчання в школі встановлено,

що у них невисока швидкість переробки інформації на уроці, переважання процесів гальмування над збудженням. Яка ступінь адаптації у цих учнів?

A * Напружена

B Задовільна

C Хороша

D Незадовільна

E Тривала

15. В приміщенні учбового класу школи концентрація СО2 в повітрі - 0,2%, світловий коефіцієнт - 1:5, температура - 20º С, вологість - 55%. Загальне освітлення лампами розжарювання - 200 лк. Які функціональні або патологічні відхилення найбільш вірогідні?

A *Зниження працездатності, головний біль

B Простудні захворювання

C Порушення зору

D Сколіози

E Вегето-судинна дистонія
16. Для підвищення загартованості організму учнів школи-інтернату лікар розробив програму. В основу зазначеної програми покладено такі принципи: поступовість, послідовність, індивідуальність, комплексність. Який з основних принципів загартовування не враховано?

A *Систематичність

B Підвищення резистентності

C Нарощування сили впливу

D Нарощування інтенсивності впливу

E Підвищення стійкості


17. При проведенні поглибленого медичного огляду в школі в учениці О. хронічних захворювань і морфологічних відхилень не виявлено. Фізичний і психічний розвиток відповідає віку. Фізичний розвиток гармонійний. Протягом року до моменту поглибленого медичного огляду школярка хворіла 4 рази на гостру респіраторну вірусну інфекцію і гостру катаральну ангіну, грип. До якої групи здоров'я відноситься дівчинка?

A * 2-а група

B 1-а група

C 3-я група

D 4-а група

E 5-а група


18. Середня школа працює за 5-ти денним робочим тижнем. Розклад занять складено на весь навчальний рік. Полегшеним у розкладі навчальних занять для школярів старших класів має бути:

A * четвер

B понеділок

C вівторок

D середа

E п'ятниця


19. У хлопчика 11-ти років під час профілактичного медичного огляду визначався вид постави. Встановлено, що у дитини схилені плечі і зведені вперед, голова нахилена вперед, грудна клітка сплощена, опуклий живіт. В хребті спостерігається збільшення глибини шийного і поперекового викривлень. Який вид постави виявлено у дитини?

A *Кіфоз

B Лордоз

C Сутулувата

D Виправлена

E Нормальна


20. Оцінюючи стан здоров'я випускників загальноосвітньої середньої школи, лікар встановив у одного з учнів гіпертрофію мигдаликів III ступеня, хронічний риніт і вегетосудинну дистонію. Функціональні можливості організму знижені. За станом здоров'я цей учень належить до:

A * ІІІ групи.

B II групи.

C I групи.

D IV групи.

E V групи.


21. Для оцінки фізичного розвитку дитини визначили довжину і масу тіла, щорічний приріст довжини тіла, обвід грудної клітки (ОГК), кількість постійних зубів, вторинні статеві ознаки, життєву ємність легень (ЖЄЛ), провели динамометрію. Які з наведених показників відносять до фізиометричних?

A * ЖЄЛ, динамометрія

B Довжина і маса тіла, ОГК

C Вторинні статеві ознаки

D Кількість постійних зубів

E Щорічний приріст довжини тіла


22. Комплексна оцінка здоров'я дітей, які проживають в Закарпатському регіоні України, показала, що у 20% обстежених спостерігалося збільшення долей щитовидної залози (залозу видно під час ковтання), 15% дітей мали низький рівень фізичного розвитку. Вміст йоду у воді, якою користуються жителі, складає 0,2 мкг/л. До якої групи здоров'я відносяться діти з такою патологією? Які заходи необхідно передбачити щодо поліпшення цієї ситуації?

A *Друга група здоров'я. Використовувати йодовану сіль.

B III група здоров'я . Використовувати йодовану сіль.

C IV група здоров'я. Відселення дітей з району проживання.

D III група здоров'я. Призначення препаратів, які підвищують функцію щитовидної залози.

E II група здоров'я - функціональний стан залози в дитячому віці.


23. Учні 10-х класів загальноосвітньої школи під час занять з основ інформатики і обчислювальної техніки працюють протягом 40 хв. за одним персональним комп'ютером. В кінці заняття скаржаться на біль в очах, зниження функції зору. За період навчання в школі у 17% учнів діагностована міопія слабкого та середнього ступеня, астигматизм. Визначте групу здоров'я для учнів, передбачте заходи з профілактики порушень органів зору.

A * III Група здоров'я. Безперервна робота за комп'ютером повинна бути не більше 25 хв. Кожний учень повинен бути забезпечений окремим робочим місцем.

B II Група здоров'я. Обмежити тривалість роботи за комп'ютером до 20 хв.

C III Група здоров'я. Кожен учень повинен мати окреме робоче місце.

D III Група здоров'я. Заборонити роботу на персональних компютерах.

E III Група здоров'я. Обмежити тривалість роботи за комп'ютером до 10 хв.


24. Хлопчик 12 років має деякі функціональні і морфологічні відхилення (міопія 0,5 Д) і знижений опір організму. Хронічні захворювання відсутні. За останній рік 5 разів хворів на респіраторні захворювання. До якої групи здоров'я можна віднести цього хлопчика?

A * Друга група здоров'я.

B Перша група здоров'я.

C Третя група здоров'я.

D Четверта група здоров'я.

E П'ята група здоров'я .


25. Дівчинка 14 років. Хронічне захворювання - бронхіальна астма у стадії субкомпенсації. За останній рік 3 рази хворіла на пневмонію. Яка група здоров'я у цієї дівчинки?

A * Четверта група здоров'я.

B Перша група здоров'я.

C Друга група здоров'я.

D Третя група здоров'я.

E П'ята група здоров'я.


26. Оцінка підручника для 6-х класів проведена за такими параметрами: гарнітури, розміру шрифту, друку, міжрядковій відстані, якості паперу. Який з основних параметрів не оцінений?

A *Щільність набору.

B Кегль.

C Апрош між словами.

D Апрош між літерами.

E Петіт.


27. Школярка правша сидить за партою зі зменшеною диференцією. Яке відхилення може розвинутися в неї?

A *Лівобічний сколіоз.

B Кіфотична постава.

C Лордотична постава.

D Поперековий лордоз.

E Правобічний сколіоз.


28. В учня під час занять за учнівським столом голова опущена, зменшено відстань від очей до зошита, органи грудної і черевної порожнин здавлені. У нього виявлено лівобічний сколіоз I ступеня. Що послужило причиною зазначеної картини?

A *Занижена диференція.

B Завищена диференція.

C Негативна дистанція сидіння.

D Нульова дистанція сидіння.

E Позитивна дистанція сидіння.

29. Робоча поза учня 1-го класу характеризується наступними ознаками: диференція меблів відповідає висоті вільно опущеної руки над сидінням, глибина сидіння відповідає 2/3 довжини стегна, висота сидіння на 3 см більше довжини гомілки зі стопою. Чи відповідають параметри меблів антропометричним показникам дитини?

A *Занижена диференція.

B Відповідає.

C Завищена диференція.

D Збільшена глибина сидіння.

E Зменшена глибина сидіння.


30. Дайте оцінку фізичного розвитку хлопчика 10 років, якщо згідно з графічним зображенням профілю фізичного розвитку довжина тіла дорівнює (1,2 сігми), вага тіла – ( -0,5 сігми), обвід грудної клітини – ( 0,5 сігми):

A * дисгармонійний

B пропорційний

C різко диспропорційний

D гармонічний

E низький


31. Дайте оцінку фізичного розвитку дівчинки 12 років за методом сигмальных відхилень, якщо показник ваги тіла дорівнює 0,5 сігми:

A * середній

B вище середнього

C високий

D низький

E нижче середнього


32. При обстеженні класу загальноосвітньої школи проведені дослідження мікрокліматичних параметрів. Отримані наступні результати: температура повітря -25 С, відносна вологість – 40%, швидкість руху повітря – 0,15 м/с. Які показники, або показник потребують корекції?

A * Температура повітря

B Відносна вологість повітря

C Швидкість руху повітря

D Температура і відносна вологість повітря

E Швидкість руху повітря і температура повітря


33. При визначенні показників природного освітлення робочого місця в класі загальноосвітньої школи встановлено, що кут падіння сонячних променів становить 25 º, кут отвору – 3º, СК – 1:4, КПО – 0,5%, коефіцієнт заглиблення – 2. Який показник не відповідає гігієнічним нормативам?

A * Коефіцієнт природної освітленості

B Кут отвору

C Світловий коефіцієнт

D Коефіцієнт заглиблення

E Кут падіння


34. При вивченні розкладу уроків учнів 8-го класу загальноосвітньої школи встановлено: кількість уроків протягом тижня – 30, у понеділок перший урок – математика, другий – іноземна мова, 3 - фізика, всього 6 уроків. Яке порушення має місце у розкладі уроків?

A * Місце уроку математики в розкладі

B Кількість уроків протягом тижня

C Кількість уроків протягом доби

D Місце уроку іноземної мови в розкладі

E Місце уроку фізики у розкладі


35. Вказати, до якої групи здоров'я слід віднести дитину, у якої під час поглибленого медичного огляду був виявлений хронічний гастрит у стані компенсації.

A * 3


B 2

C 1


D 4

E 5
36. Хлопчик 13 років має відхилення у фізичному розвитку: маса тіла нижче середньої вікової норми. В анамнезі тубінфікування. При огляді окулістом поставлений діагноз - міопія слабкого ступеня. До якої групи здоров'я слід віднести дитину?

A *До другої

B До третьої

C До першої

D До п'ятої

E До четвертої
37. Дівчина 15 років, 2 група здоров'я, в листопаді почала загартовуватися, приймаючи холодний душ вранці (температура води 10ºС). Проживає в неопалюваній квартирі (температура повітря 12 ºС). Дайте рекомендації по здійсненню загартовування.

A *Загартовування припинити до початку опалення квартири і підвищення температури повітря до 20ºС

B Загартовування проводити щодня, знижуючи температуру води на 2ºС

C Загартовування проводити щодня, ввечері перед сном, знижуючи температуру води на 0,5º С

D Загартовування проводити щодня, знижуючи температуру води на 10ºС

E Загартовування проводити щодня, вранці знижуючи температуру води на 10ºС


38. У хлопчика 8 років під час профілактичного медичного огляду певні зміни кривизни хребта у фронтальній площині: праве плече опущене і стає як би плоским, кути лопаток розташовані на різних рівнях за рахунок опущення правої лопатки, трикутники талії виражені з обох сторін, поздовжні м'язи спини по ліву сторону утворюють м'язовий валик. Який вид постави виявлено у дитини?

A *Сколіотична

B Кіфотична

C Лордотична

D Сутулувата

E Виправлена


39. При плановому обстеженні школярів у дівчинки 15 років виявлено порушення постави у вигляді кіфозу. Що з перелічених чинників має етиологічне значення для розвитку цієї патології?

A *Неправильне розсаджування дітей

B Порушення режиму харчування

C Неправильна орієнтація вікон у класі

D Велика відстань робочого місця від дошки

E Підвищена температура повітря


40. Хлопчик 8 років знаходиться на диспансерному обліку з приводу хронічного бронхіту. До якої групи фізичного виховання відноситься дитина?

A *спеціальної

B основної

З додаткової

D підготовчої

E лікувальної


41. У 13-річного хлопчика отримані наступні дані: довжина тіла - 147 см ( 2), маса тіла - 38 кг ( 1,5), окружність грудної клітки - 72 см ( 0,2). Оцініть гармонійність фізичного розвитку дитини:

A *Дисгармонійне

B Гармонійне

C Вище середнього

D Різко дисгармонійне

E Надмірне


42. Дайте оцінку фізичного розвитку дівчинки 10 років за шкалою регресії, якщо показники ваги тіла і обводу грудної клітини знаходяться в межах М±1сигми.

A * Гармонійний.

B Дисгармонійний.

C Середній

D Низький.

E Високий.


43. У дівчинки 10 років рівень фізичного розвитку високий (М 3sigma), довжина тіла збільшилася за рік на 10 см (у два рази більше, як для її віку), кількість постійних зубів відповідає віковим величин (20), розвиток вторинних статевих ознак випереджає вікові терміни на три роки (Ма, Р, Ах, Menarche). Випередження біологічного віку може бути в результаті:

A * ендокринних порушень

B акселерації

C складу раціону харчування

D занять спортом

E недоліків у гігієнічному вихованні


44. Хлопчик 12 років скаржиться на головний біль, запаморочення протягом останнього року. Хворів ГРВІ 5-6 разів протягом року. Об'єктивно: маса тіла 46 кг, довжина тіла – 156 см (в межах М±1сигма ). Правильний склад тіла, задовільного харчування, шкіра чиста. Хронічна патологія не виявлена. До якої групи здоров'я відноситься хлопчик?

A *Другий

B Першої

C Третьої

D Четвертої

E П'ятої


45. У учня 8 класу після травми відзначається різка атрофія м'язів лівої руки, тонус яких різко знижений, активні рухи збережені тільки в лівому суглобі, ступні учня деформовані. Опорна функція лівої ноги відсутня, опорна функція правої ноги збережена. Хлопчик носить ортопедичне взуття. До якої групи фізичного виховання можна віднести хлопчика?

A *Спеціальна

B Основна

C Додаткова

D Інша

E Підготовча


46. У школі після проведення поглибленого медичного огляду у п'ятому класі діти розподілені за групами здоров'я. До якої групи здоров'я слід віднести дітей, які мають функціональні, морфологічні відхилення, функціональні відхилення після перенесених захворювань, і тих, що часто хворіють?

A *2


B 1

C 3


D 4

E 5
47. В учня 4 класу виявлено різко дисгармоничний фізичний розвиток. Хлопчик

страждає на хронічний бронхіт у стадії компенсації. Протягом року гострими захворюваннями він не хворів. До якої групи здоров'я відноситься хлопчик?

A * ІІІ-я

B I-я

C II-я


D IV-я

E V-я
48. При здійсненні медичного контролю за дитячим дошкільним закладом педіатром встановлено: групова провітрюється до приходу дітей, перед заняттями і під час прогулянок (наскрізне провітрювання). Спальня провітрюється (кутове провітрювання) перед сном і після сну, під час сну здійснюється аерація. Чи правильно організований повітряний режим?

A * Правильно

B Неправильно організовано провітрювання групової

C Неправильно організовано провітрювання перед сном

D Неправильно організовано провітрювання в спальні після сну

E Неправильно організована аерація
49. Для вивчення фізичного розвитку дітей і підлітків широко використовують антропометричні дослідження. Виберіть із наведеного фізиометричний метод досліджень.

A *Визначення життєвої ємності легень

B Вимірювання росту

C Визначення форми грудної клітки

D Визначення форми хребта

E Визначення маси тіла


50. У 9-річного хлопчика отримані наступні дані: довжина тіла–127см(-0,3(-0,36)), маса тіла–28,2 кг( 0,96), окружність грудної клітки - 64,9 см ( 0,66), ЖЄЛ–1520 мл(-0,16). Дайте комплексну оцінку фізичного розвитку.

A* Гармонійний

B Дисгармонійний

C Різко дисгармонійний

D Надмірний

E Нижче середнього


51. 11-річна дівчинка має середні показники довжини, маси тіла, вище середнього обвід грудної клітки, високі ЖЄЛ і м'язову силу. Яка комплексна оцінка фізичного розвитку?

A* Гармонійний

B Дисгармонійний

C Різко дисгармонійний

D Надмірний

E Вище середнього


52. Серед 76 учнів 9-х класів виявлено 15 осіб, які страждають захворюваннями, в т. ч: 1 з ревматизмом, 4 з хронічним тонзилітом, 2 з виразковою хворобою шлунка, 8 з порушенням постави. У 4 здорових учнів встановлена низька тренованість. Скільки учнів слід віднести до основної групи для занять фізкультурою?

A *65


B 76

C 69


D 61

E 57
53. При поглибленому щорічному медичному огляді у школяра 9 років встановлено: нормальний фізичний розвиток, міопія 1,5 Д, 3 рази на рік хворів на ГРЗ. З боку інших органів і систем відхилень не виявлено. До якої групи здоров'я слід віднести цього школяра?

A*2 група здоров'я

B 3 група здоров'я

C 1 група здоров'я

D 4 група здоров'я

E 5 група здоров'я
54. Здійснюючи медичний контроль за трудовим навчанням школярів 6-го класу, лікар школи встановив: уроки в столярній майстерні проводяться у п'ятницю, четвертим і п'ятим уроком за рахунком загальною тривалістю 90 хв, моторна щільність 1-го уроку – 69%, 2-го – 65%. Чи відповідає організація уроку праці гігієнічним вимогам?

A * Відповідає вимогам

B Не відповідає за тривалістю заняття

C Не відповідає за моторною щільністю 1-го уроку

D Не відповідає за моторною щільністю 2-го уроку

E Не відповідає за спареністю уроку


55. В підготовчій групі дитячого комбінату після фізкультурного заняття проведено урок математики тривалістю 30 хв. На 15-й хвилині у більшості дітей з'явилися ознаки стомлення. Фізкультхвилинка проведена на 17 - й хвилині заняття. У розкладі урок математики стоїть третім. Що є провідною причиною зазначеної динаміки втоми?

A* Розклад занять

B Тривалість заняття

C Попереднє заняття

D Фізкультхвилинка

E Умови заняття


56. Дівчинка 5 років має середній рівень фізичного розвитку, маса тіла дорівнює М+1,9 σ, окружність грудної клітки М 1,6 σ, підшкірно-жировий прошарок - 1,2 см, кістяк тонкий, м'язова система середня, ЖЄЛ і м'язова сила правої і лівої кисті відповідає віку дитини – М+0,9. Протягом року дівчинка хворіла на грип, гострий бронхіт, кір, гостру пневмонію. До якої групи за станом здоров'я слід віднести дівчинку?

A *ІІ


B I

C III


D IV

E V
57. Зріст хлопчика 7 років - 122 см, маса тіла - 22,4 кг (- 0,87 (R), обвід грудної клітки - 60,1 см (- 0,38 (R). Біологічний розвиток відповідає віку. Функціональні показники в межах М плюс-мінус в межах 1 сігми. Як можна оцінити розвиток цієї дитини?

A*Гармонійний

B Різко дисгармонійний

C Пропорційний

D Дисгармонійний

E Нижче гармонійного
59. Показники рівня біологічного розвитку учнів середнього і старшого шкільного віку такі: довжина тіла, річні збільшення росту, осификация кисті, кількість постійних зубів. Які ще показники розвитку в ці вікові періоди набувають особливого значення?

A*Розвиток вторинних статевих ознак

B Маса тіла

C Обвід грудної клітки

D ЖЄЛ

E М'язова сила кисті


60. В класній кімнаті розміром 6 х 10 м2 встановлені 6 світлових точок, обладнаних лампами розжарювання потужністю 150 Вт кожна. Освітленість на робочих місцях коливається в межах 70-80 лк. Дайте гігієнічну оцінку штучного освітлення класу.

A*Штучне освітлення класу нерівномірне та недостатнє: освітленість на робочих місцях низька.

B Штучне освітлення класу рівномірне: освітленість на робочих місцях низька.

C Штучне освітлення класу нерівномірне і достатню: освітленість на робочих місцях достатня.

D Штучне освітлення класу рівномірне і достатнє: освітленість на робочих місцях достатня.

E Штучне освітлення класу рівномірне і достатнє: освітленість на робочих місцях низька.


61. Дівчинка 10 років має середній гармонійний фізичний розвиток; за минулий рік хворіла 2 рази. Поглиблений медичний огляд виявив наявність карієсу середньої активності та міопії 4,5D. До якої групи здоров’я слід віднести цю дівчинку?

A. * 3 група.

B. 1 група.

C. 2 група.

D. 4 група.

E. 5 група.


62. При надходженні в дитячий дошкільний заклад лікар встановив у 20% дітей

тривалу адаптацію. Який з показників у цих дітей нормалізується в першу чергу?

A * Апетит

B Сон


C Емоційний стан

D Секреція імуноглобуліну

E Мовленнєва активність
63. У одного з учнів восьмого класу лікар встановив наявність гіпертрофії мигдаликів III ступеня, хронічний риніт і вегетосудинну дистонію. За станом здоров'я цей учень відноситься до такої групи здоров’я:

A *ІІІ


B I

C II


D IV

E V


64. Дівчинка 10 років має середні показники довжини тіла й обвід грудної клітки вище середніх величин, показник ваги тіла збільшений за рахунок жировідкладення. Функціональні ознаки фізичного розвитку нижче середнього. Фізичний розвиток дитини цього можна комплексно оцінити як:

A *Дисгармонійний

B Середній

C Нижче середнього

D Гармонійний

E Різко дисгармонійний


65. У хлопчика 11 років довжина тіла - 148 см (1,5 М(), маса тіла - 42 ( 1,9) кг, обвід грудної клітки - 70 см ( 1). Хворіє ГРВІ 4-5 разів на рік. Хронічної патології не виявлено. До якої групи здоров'я можна віднести дитину ?

A *2


B 4

C 3


D 5

E 1
66. При вивченні розкладу уроків 6-го класу загальноосвітньої школи встановлено: кількість уроків протягом тижня - 34, тривалість перерв 10 хв., після 2-го уроку - 20 хв. У вівторок 1-й урок - історія, 2-й - російська мова, 3-й - фізкультура, 4-й - література, 5-й - біологія, 6-й - малювання. Який основний недолік в організації навчального процесу має місце ?

A * Кількість уроків у розкладі занять

B Тривалість змін

C Місце уроку фізкультури в розкладі

D Місце уроку історії в розкладі

E Місце уроку біології в розкладі
67. Хлопчик 11 років за останній рік п'ять разів хворів на гострі респіраторні захворювання. До якої групи здоров'я має його віднести сімейний лікар ?

A *До другої групи.

B До першої групи.

C До третьої групи.

D До четвертої групи.

E До п'ятої групи.


68. Дитячі ясла-садки проектуються як в одному, так і декількох одно-двоповерхових будівлях, сполучених між собою закритими переходами. Виберіть, що з наведених принципів служить основою планування будівлі дитячого дошкільного закладу?

A *Принцип групової ізоляції

B Принцип незалежності

C Принцип вікового розподілу

D Принцип статевого розподілу

E Принцип статево-вікового розподілу


69. При аналізі результатів поглиблених медичних оглядів учнів ПТУ виявлено, що поширеність патології опорно-рухового апарату становить 36,4 вип/100, нервової системи та органів чуття – 22,9 вип /100, серцево-судинної системи – 11,6 вип /100, органів травлення – 9,8 вип /100. Який фактор ризику переважає?

A* Неправильна робоча поза

B Нераціональне харчування

C Надмірна рухова активність

D Несприятливі мікрокліматичні умови

E Нераціональний розклад занять


70. У шостому класі в четвер перший урок географія, а п'ятий - математика. Всього є 30 уроків на тиждень. Перерви між уроками по 10 хв. після другого уроку - 30 хв. Яке порушення має місце у розкладі уроків?

A *Місце уроку математики в розкладі

B Місце уроку географії в розкладі

C Кількість уроків протягом дня

D Кількість уроків протягом тижня

E Тривалість перерв


71. Критеріями чого є наступний комплекс ознак: розміри тіла і органів, маса, осифікація скелета, прорізування зубів, розвиток залоз внутрішньої секреції, ступінь статевого розвитку?

A * Біологічного віку.

B Харчового статусу.

C Генетичного розвитку.

D Психічного розвитку.

E Статевого розвитку.


72. З контингенту III групи здоров'я троє дітей, які перебували на диспансерному обліку у дільничного педіатра, одужали від хронічних захворювань. Які подальші дії дільничного лікаря є правильними?

A * перевести до II групи здоров'я

B перевести до І групи здоров'я

C зняти з диспансерного облікуD залишити в тій же групі здоров'я

E передати під нагляд фахівця за профілем патології

Достарыңызбен бөлісу:
©www.dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет