На екрані заставка до програми про спортДата20.06.2016
өлшемі55.5 Kb.
#149985
(На екрані заставка до програми про спорт)
Ведуча: Вітаю вас. Сьогодні в програмі «Світ спорту» ми поговоримо про те як відносяться до спорту у країнах Євросоюзу. Дізнаємося які види спорту є найулюбленішими у Європі та які країни Європи є батьківщиною окремих видів спорту.
(На екрані заставка до програми про спорт)
Сучасний світ неможливо уявити без спорту. Стрімкий розвиток спорту викликав науковий інтерес до вивчення даного феномену. Вченими досліджуються комунікативні можливості спорту, аналізуються розвиток та технології спортивного маркетингу, спонсорства, взаємовідносини телебачення і спорту.

Якщо розглянути розвиток спорту у країнах Європи , то можна зробити такі висновки:  1. число людей, які займаються спортом у цих країнах стрімко росте;

  2. найулюбленіша гра всіх європейських країн – футбол;

  3. люблять у країнах Європи автоспорт;

  4. у зимових видах спорту найуспішнішими є бобслей, санний спорт, біатлон, лижні перегони та гірськолижний спорт;

  5. займатися тенісом тут престижно;

  6. багато видів спорту виникло саме тут у Європейських країнах;

  7. олімпійські змагання виникли у Греції;

  8. країни Європи 16 разів приймали літні олімпійські ігри і 15 разів – зимові олімпійські ігри.

Розповісти про види спорту, які виникли у Європі я попрошу свою колегу (ім’я).

Ведуча 2: Найбільше видів спорту виникло у Великій Британії.

Велика Британія є батьківщиною популярних в усьому світі спортивних ігор – футболу, баскетболу, тенісу. (Ролик про футбол) Англійська футбольна прем’єр-ліга має репутацію найкращої ліги у світі, водночас шотландська прем’єр-ліга також добивається значних успіхів. Люди в усьому світі вболівають за відомі англійські клуби, як наприклад, Манчестер Юнайтед, Ліверпуль, Арсенал та Челсі, а за телевізійною трансляцією деяких матчів спостерігають більше мільярда глядачів в усьому світі.

Велика Британія відома як батьківщина гольфу та може похвалитися сотнями гольф-курсів світового рівня, серед яких Сент Ендрюс, Вентворт, Белфрі та Карнусті – чотири з найвідоміших гольф-курсів у світі. (Ролик про гольф)

На початку XVI століття у Шотландії виник кьорлінг, фактичним підтвердженням існування цієї спортивної гри є кьорлінгове спортивне снаряддя (камінь), на поверхні якого вибита дата виготовлення («1511 год»), знайдений на дні пересохлого озера Данбан. Перші ж летописні згадування про кьорлінг зустрічаються в середньовікових монастирських книгах, датованих 1541 роком, які збереглися в шотландскому абатстві Пейслі. (Ролик про кьорлінг)

На південному сході Англії зародився крикет. В історичних хроніках короля Едуарда I часто згадується гра, схожа з крикетом, яким разважали себе жителі графства Кент в XIII столітті.

Саме слово «крикет» могло піти від слова «cric» - так називалась вигнута палка пастуха. Нею закривались ворота, які вели до пасовища. В основному в крикет грали молоді селяни, і повідомляється, що про гру дізналися в континентальній Європі ще до того, як ця гра отримала широке розповсюдження в Англії в XVII столітті. (Ролик про крикет).

У Англії є дуже популярним Сквош, вид спорту, який виник тут у далекому минулому.

В кінці минулого сторіччя Сквош почав розповсюджуватися світом, чому немало сприяли невеликі розміри корту і можливість створення кортів в приміщеннях.

Сквош - одна з найбільш інтенсивних за фізичним навантаженням спортивних ігор. Енергетичні затрати при грі в Сквош у 2 - 3 рази перевищують затрати в тенісі.

Сквош найбільш ефективно розвиває витривалість, координацію рухів, позитивно впливає на кардіораспіраторні функції.

На початку була довга історія гри ракеткою, нині відома як Реал-теніс (Real-tennis). У неї грали у величезній коморі - корті твердим плетеним м'ячем і ракетками, які були набагато важчі, ніж сьогоднішні ракетки для сквошу. Ясно, що ця гра була прародителькою сквошу, так як більшість правил, маркування корту і жаргон - ті ж самі.

Одна теорія говорить, що Сквош був розроблений близько 150 років тому в Школі Харроу, де хлопчики, які очікують своєї черги грати в реал-теніс, тренувалися поза кортом у відкритій області з трьома стінами. Можливо через шум або розбиті вікна від них зажадали утриматися від цієї практики. Якщо Ви хочете грати, говорили їм, використовуйте м'який м'яч, типу 'Сквош' (squash - в перекладі з англійської 'роздавлений'). Хлопчики виявили, що можуть робити з цим м'ячем такі речі, які вони не змогли б робити з твердою кулею для гри в реал-теніс. Деякі хлопчики стали настільки прихильними цій новій грі, що продовжували грати в неї у відповідних надвірних будівлях та інших частинах будинку.

У середині минулого століття ця гра стала досить популярною для того, щоб в Лондоні побудувати корти для нової гри Сквош. (Ролик про Сквош)

У другій половині ХІХ ст. у Англії з’являється Снукер. Рахується, що задумка цієї гри належить серу Невіллу Чемберлену, полковнику британського колоніального корпусу , який служив у Джабалпурі. У 1875 році Чемберлен створив у офіцерському клубі гарнізону нову гру: він взяв за основу лайф-пул, додав кольорових шарів і придумав нові правила. Також прийнято рахувати, що назвою гри стало прізвисько новобранців у Королевській військовій академії. (Ролик про Снукер)


Ведуча: Про видатні спортивні досягнення Європейських країн та цікаві події у світі спорту ви почуєте від моєї колеги (ім’я).
Ведуча 3:

Н І М Е Ч Ч И Н А
Спорт в Німеччині має високу соціальну значимість. У 2006 році близько 27,5 млн. німців були членами 91 000 німецьких оздоровчих і спортивних клубів. Німеччина займає третє місце в загальносвітовому табелі рангів серед учасників Олімпійських ігор за всі часи їх існування.

Найпопулярніший вид спорту в Німеччині футбол. Близько 6,68 мільйона футболістів-любителів і близько 180 000 професіоналів. Національна команда країни тричі здобувала Кубок світу з футболу в 1954, 1974 і 1990 роках, двічі приймала цей масштабний світовий футбольний форум — в 1974 і 2006 роках, останній став одним з найбільших і найуспішніших у світі спортивних дійств. Досі Німеччина — єдина країна Європи, яка володіє званням чемпіона світу з футболу як для чоловіків, так і для жінок. З німецьких футболістів найбільш відомі — Франц Беккенбауер, Герд Мюллер, Юрґен Клінсманн, Лотар Маттеус, Олівер Кан.


Міхаель Шумахер — 7-кратний чемпіон світу Формули-1
Гандбольна Ліга Німеччини вважається найкращою лігою у світі, чоловіча збірна країни у 2007 році стала чемпіоном світу уже втретє.
Штеффі Граф — тенісистка, 7-кратна переможниця Вімблдону
Уші Дізль — німецька біатлоністка, дворазова олімпійська чемпіонка
В Е Л И К А Б Р И Т А Н І Я

Число людей в Англії, що займаються спортом, стрімко зростає: цей процес збігся зі зростанням стурбованості власним здоров'ям у сучасних британців. Близько третини дорослого населення регулярно займається спортом на відкритому повітрі, а чверть - у спортивних залах. Найпопулярнішим видом спорту в Англії є ходьба. У чоловіків видами спорту в порядку убування популярності є більярд, дартс, плавання і футбол. У жінок - аеробіка і плавання. Риболовля популярна в Шотландіі.

Велика Британія 4 рази приймала літні Олімпійські ігри.
П О Л Ь Щ А

Найпопулярнішим видом спорту в Польщі є футбол. Чемпіонат Польщі з футболу називається Екстракласа (Ekstraklasa) і проводиться з 1927 року. Збірна Польщі з футболу утворена в 1919 році, серед найвищих досягнень команди Олімпійське золото в 1972 році, Олімпійське срібло в 1976 році, а також треті місця на чемпіонатах Світу в 1974 і 1982 роках. У 2012 році Польща, спільно з Україною, готується прийняти Чемпіонат Європи.

Чоловіча збірна Польщі з гандболу була срібним призером чемпіонату світу 2007 року
Собеслав Засідка - перший чемпіон Європи з ралі родом з Польщі,
Збірна Польщі зі спідвею є двадцятикратним чемпіоном світу з мотоперегонів-спідвею в різних вікових групах, завоювала 17 срібних і 22 бронзових медалі.
П О Р Т У Г А Л І Я

Футбол (соккер) є найбільш популярним видом спорту в країні. В країні проводяться числені футбольні змагання, починаючи від місцевих аматорських до світових футбольних форумів. В світі футболу відомі португальці — легендарний Ейсебіо і пізніша плеяда футболістів на чолі з Луїшем Фігу і Кріштіану Роналду.
Збірна Португалії з хокею на траві одна з найуспішніших хокейних команд світу, яка завоювала 15 світових титулів і 20 європейських.
Легка атлетика є домінуючим індивідуальним видом спорту в Португалії, що підтверджують числені золоті, срібні та бронзові медалі чемпіонатів Європи, світу та Олімпійських ігор.
А В С Т Р І Я

Австрія — альпійська країна і тому найбільших успіхів добивалася в зимових видах спорту, особливо в гірськолижному. Країна славиться своїми гірськолижними курортами. Місто Інсбрук двічі приймало зимові Олімпійські ігри — в 1964 та 1976 роках. На зимовій Олімпіаді в Турині австрійська команда в неофіціному командному заліку була лише третьою, поступившись Німеччині та США.
Г Р Е Ц І Я

Греція як батьківщина олімпійських змагань має чи не найдавніші спортивні традиції в світі. Вона тричі за нову історію приймала Олімпійські ігри сучасності: першу Олімпіаду 1896 року, перші Додаткові Олімпійські ігри та в 2004 році чергові Літні Олімпійські ігри в Афінах.
І Р Л А Н Д І Я

За опитуваннями "Євробарометру" 2010 р., ірландці в Європі найбільше займаються спортом - 23% громадян цієї країни займаються спортом 5 разів на тиждень.


І С П А Н І Я

Найпопулярнішим видом спорту в Іспанії є футбол. Збірна Іспанії з футболу виграла чемпіонат Європи 2008 та чемпіонат світу 2010. Провідні команди чемпіонату Іспанії та європейського футболу загалом: Реал Мадрид та Барселона.

Крім футболу популярні велоспорт, баскетбол, теніс, гольф. Найвидатніші іспанські спортсмени останніх десятиліть: тенісисти Аранча Санчес-Вікаріо та Рафаель Надаль, велогонщики Мігель Індурайн та Альберто Контадор, гольфісти Север'яно Баллестерос та Серхіо Гарсія.


І Т А Л І Я

В країні розвинуті майже усі види спорту але італійці, як нація в цілому, дуже великі вболівальники футболу. Італійською «tifosi»- в перекладі означає — вболівальник, часто це слово вживають у світі для опису відданих та палких фанів. Але італійці вболівають не тільки тоді коли грає національна збірна, чи великі команди, у кожному, навіть найменшому населеному пункті є своя футбольна команда


Ф Р А Н Ц І Я

Франція відіграла значну роль у відновленні та популяризації Олімпійських ігор. Саме француз, П'єр де Кубертен започаткував проведення Олімпійських ігор сучасності. На території країни проходили Олімпіади 1924 року в Парижі, 1924 року в Шамоні, 1968 року в Греноблі та 1992 року в Альбервілі.

На території Франції проводяться такі змагання світового значення, як Тур де Франс, 24 години Ле-Мана, а також низка престижних тенісних турнірів, включно з турніром Великого шолома — відкритим чемпіонатом Франції.

Серед інших популярних видів спорту: фехтування, гандбол, баскетбол, дзюдо, біатлон, фігурне катання, гірськолижний спорт тощо.


С Л О В А Ч Ч И Н А

Найпопулярнішими видами спорту в Словаччині є футбол, гандбол, теніс, баскетбол, волейбол, боротьба, легка атлетика, бокс, слаломний каякінг, велоспорт та інші. Серед зимових видів спорту популярний хокей та лижний спорт, передусім біатлон.


Ведуча: Спорт, спортивні змагання не обходяться без курйозів і смішних моментів, ми запрошуємо вас подивитися ці моменти і разом посміятися.


Достарыңызбен бөлісу:
©www.dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет