Рішення № Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі: головуючого заступника Голови ВищоїДата04.07.2016
өлшемі54.34 Kb.
#176582
түріРішення

ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ СУДДІВ УКРАЇНИ

11 грудня 2012 року м. КиївР І Ш Е Н Н Я №_________
Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі:
головуючого – заступника Голови Вищої

кваліфікаційної комісії суддів України Пінчука М.Г.,

членів Комісії: Горбачової Л.П., Віхрова В.В., Колеснік Г.А., Марцинкевича А.М., Мельника М.Г., Мікуліна В.П., Сокуренка Д.М., Фадєєвої Н.М., Шаргала В.І.,

розглянувши дисциплінарну справу стосовно судді апеляційного суду Черкаської області Безверхого Ігоря Вікторовича за поданням голови апеляційного суду Черкаської області Бабенка В.М.


встановила:
Голова апеляційного суду Черкаської області Бабенко В.М. у поданні від 10.09.2012 р. №0-304 повідомив, що до апеляційного суду Черкаської області звернувся голова Придніпровського районного суду м. Черкаси Смоляр А.О. (лист № 3618/12 від 09.07.2012 року), щодо впливу на суддю апеляційного суду Черкаської області Безверхого І.В. по сприянню передачі до архіву Придніпровського районного суду м. Черкас справ, які перебували у провадженні судді Безверхого І.В. під час його роботи на посаді судді Придніпровського районного суду м. Черкас та закінчені провадженням, за які він розписався в контрольних журналах, але не здав до архіву суду.

На підтвердження доводів долучено акт від 29.03.2012 року, складений працівниками апарату Придніпровського районного суду м. Черкаси, зі змісту якого вбачається, що станом на 29.03.2012 року суддею Безверхим І.В. до архіву Придніпровського районного суду м. Черкаси не здані 197 справ згідно з переліком. У тому числі:

1999 рік (1 кримінальна справа; 5 цивільних справ)

2000 рік (1 кримінальна справа; 22 цивільні справи)

2001 рік (1 кримінальна справа; 9 цивільних справ)

2002 рік (1 цивільна справа)

2003 рік (3 кримінальні справи; 5 цивільних справ)

2004 рік (5 цивільних справ) 

2005 рік (3 цивільні справи)

2006 рік (1 кримінальна справа; 2 цивільні справи)

2007 рік (4 цивільні справи)

2008 рік (2 кримінальні справи; 2 цивільні справи)

2009 рік (1 кримінальна справа; ЗО цивільних справ)

2010 рік (83 цивільні справи)

2011 рік (4 цивільні справи; 17 адміністративних справ та 2 - інші справи і матеріали).

Таким чином, упродовж 1999-2011 років до архіву Придніпровського районного суду м. Черкаси не були здані 10 кримінальних справ, 175 цивільних справ, 17 адміністративних справ та 2 інші справи і матеріали, що знаходилися в провадженні судді Безверхого І.В. та були закінчені провадженням на час перебування останнього на посаді судді Придніпровського районного суду м. Черкас.

Згідно зі ст. 86 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” за результатами проведеної перевірки фактів та обставин, викладених у зверненні, і висновку члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Шаргала В.І., рішенням Комісії від 08.11.2012 року №5687/дп-12 стосовно судді апеляційного суду Черкаської області Безверхого Ігоря Вікторовича відкрито дисциплінарну справу.

Заслухавши доповідь члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Шаргала В.І., пояснення судді Безверхого І.В., перевіривши зібрані матеріали Комісія прийшла до висновку, що наявні підстави для притягне6ння судді до дисциплінарної відповідальності.

Безверхий Ігор Вікторович, 1966 року народження. Постановою Верховної Ради України від 3 листопада 2011 року N4004-VI обраний на посаду судді апеляційного суду Черкаської області безстроково. До цього часу працював на посаді судді Придніпровського районного суду м. Черкас.

На ім'я голови апеляційного суду Черкаської області суддя Безверхий І.В. надав пояснення, зі змісту яких вбачається, що працюючи суддею Придніпровського районного суду м. Черкаси до переходу на роботу до апеляційного суду ним не були здані до архіву місцевого суду 197 справ. Причини несвоєчасної здачі справ до архіву вказаного суду пояснює великою завантаженістю.

В.о. Голови Придніпровського районного суду м. Черкас І.В. Макаренко повідомив, що після призначення на Безверхого І.В. посаду судді апеляційного суду Черкаської області, було виявлено, що 197 справ не зданих до архіву суду, які перебували у нього в провадженні та розглянуті по суті, за період з 1999 по 2011 роки.

Згідно з актом, складеним 29.03.2012 року, станом на дату складання, суддею Безверхим І.В. до архіву Придніпровського районного суду м. Черкас не здані справи згідно з переліком у кількості 197 справ. Цим же актом зазначено, що вказаних справ у приміщенні суду немає, їхнє місцезнаходження невідоме.

Голова Придніпровського районного суду м. Черкаси Смоляр А.О. (лист № 3618/12 від 09.07.2012 року) повідомив про зазначені порушення голову апеляційного суду Черкаської області Бабенка В.М. Для перевірки обставин справи та на підставі зазначеної інформації суддя Безверхий І.В. надав пояснення від 06.08.2012 року голові апеляційного суду Черкаської області Бабенку В.М. Причини несвоєчасної здачі в архів судових справ суддя Безверхий І.В. пояснив великою завантаженістю та недоукомплектованістю місцевого суду. Також він повідомив, що станом на 06.08.2012 року ним здано до архіву Придніпровського районного суду м. Черкаси 144 справи, залишилися не зданими 53 справи. Документів, що підтверджують його дані суддя Безверхий І.В. до своїх пояснень не прикладав.

01.08.2012 року працівниками секретаріату Придніпровського районного суду м. Черкас був складений акт, згідно якого, на дату складення суддя Безверхий І.В. до архіву Придніпровського районного суду м. Черкаси не здані справи згідно з переліком у кількості 102 справ.

Встановлені факти стали підставою для звернення голови апеляційного суду Черкаської області Бабенка В.М. до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із поданням від 10.09.2012 року №0-304 про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді апеляційного суду Черкаської області Безверхого Ігоря Вікторовича.

У своїх поясненнях, наданих до Комісії суддя Безверхий І.В. такі обставини не заперечував, про те вказав, що вони мали місце у наслідок великої завантаженості великою кількістю справ на одного суддю, недоукомплектованість місцевого суду належною кількістю суддів, частою зміною секретарів судових засідань. Також суддя Безверхий І.В. зазначив, що ним здані усі справи до архіву Придніпровського районного суду м. Черкаси . До пояснень був долучений акт від 28.08.2012 року, складений працівниками секретаріату Придніпровського районного суду м. Черкаси, згідно якого суддею Безверхим І.В. до архіву суду здані всі справи згідно з актом від 29.03.2012 року.

Таким чином в результаті проведеної перевірки підтверджено факти неналежного ставлення судді до своїх посадових обов’язків визначених процесуальним законом, необґрунтованого порушення строків при оформленні справ та переданні їх до канцелярії суду.

З урахуванням викладеного Комісія вважає, що наявні підстави для притягнення судді апеляційного суду Черкаської області Безверхого Ігоря Вікторовича до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді догани.

Керуючись статтями 86-88 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища кваліфікаційна комісія суддів України

вирішила:

притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю апеляційного суду Черкаської області Безверхого Ігоря Вікторовича та застосувати до нього дисциплінарне стягнення у виді догани.

Суддя місцевого чи апеляційного суду може оскаржити рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення його до дисциплінарної відповідальності до Вищої ради юстиції або Вищого адміністративного суду України не пізніше одного місяця з дня вручення йому чи отримання поштою рішення.

Скарга до Вищої ради юстиції подається суддею через Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.Головуючий Пінчук М.Г.
Члени комісії: Горбачова Л.П.

Віхров В.В.

Колеснік Г.А.

Марцинкевич А.М.

Мельник М.Г.

Мікулін В.П.,

Сокуренко Д.М.

Фадєєва Н.М.

Шаргало В.І

Достарыңызбен бөлісу:
©www.dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет