Сабақтың тақырыбы: «Елбасыма» өлеңі. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/2
Дата11.09.2023
өлшемі1.9 Mb.
#477099
түріСабақ
  1   2
Қыдырмоллаева Бибигүл Толегеновна




Бөлім: 5

Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні - тәуелсіз Қазақстанның айбынды мейрамы. Маралтай Ыбыраев «Елбасыма» өлеңі



Педагогтің аты-жөні:

Қыдырмоллаева Б.Т.

Күні:

23.06.23

Сыныбы: 9

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

«Елбасыма» өлеңі .

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.4.1.1 мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, шолу жазу;
9.4.5.1 тақырып бойынша сөйлем ішінде қойылатынтыныс белгілерді орынды қолдану

Сабақтың мақсаты:

Мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап,шолу жазады.
Тақырып бойынша сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады.



ойлау дағдыларының деңгейі

білу, түсіну,қолдану.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

ЕҚБ бар оқушы

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
3 мин.

(Ұ)Ұйымдастыру кезеңі:
1. Сәлемдесу
2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру"Комплимент" әдісі
3. Топқа бөліну.
“Өз қалаулары бойынша топқа бөліну” әдісі.

Оқушылар шеңбер жасап, кезекпен, кез келген жағымды комплимент айтады: «өте белсенді», «нағыз дос», т.б), ал қалғандары ол комплименттің кімге арналғанын табады. Комплимент иесі ойынды ары қарай жалғастырады. Барлығы жағымды компли- мент алмайынша ойын жалғаса береді.
-өз қалаулары бойынша топқа бөлініп, ат қояды.

ҚБ мадақтау сөз
Өте жақсы




Оқулық, жұмыс дәптерлері


Жаңа сабаққа кіріспе
Ой қозғау
5-6 мин

«Миға шабуыл» әдісі.
Тәуелсіз елдің ұлы – өжет, қызы – қайратты, халқы – қаhарман.
Осы мақалдағы негізгі ойлар қандай?

Сабақ тақырыбы мен мақсатын болжау үшін негізгі ойларың балық қаңқасына жазып шығады.

дескриптор
-берілген мақалды зерделей қарап, бүгінгі сабақпен байланысын анықтайды;
-өз ойларын айтады;
тақырып пен сабақ мақсатын болжайды.

ҚБ.
Бас бармақ



Саған мәтін бойынша қандай сөздер таныс, сол сөздерді осы қаңқаға теріп жаз.

.

Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
25 мин


Айтылым.
Сөздік жұмысы
-сөздердің аудармасын табыңыз;
-сөз тіркесін, сөйлем құрастырыңыз.

1 Тыңдалым.
Айтылым. -мәтін 2 рет тыңдалады;
-бейтаныс сөздерді түртіп алып, сөздіктен табады;
-тақырып бойынша өзі білетін ақпаратпен бөліседі;
-2 сұрақтан құрастырып, жұпта талдайды. “Ара ұясы” әдісі
(жұптағы оқушыларға не білгендігі туралы пікір алмасуды және екі сұрақтан дайындау тапсырылады.Әрбір жұп кезектесіп сұрақ қояды,ол сұраққа жауапты мұғалім немесе басқа оқушылар береді.

Бүкілхалықтық-
Сайлау-
Қазақстандық-
Туып-өс-
Дауыс-

Топтық жұмыс.
Айтылым
Жазылым

Мәтінді тыңдап, төмендегі тапсырмаларды орындайды.


1. Мәтінде не туралы айтылды?
2.Негізгі ойды білдіретін сөздерді теріп жазыңыздар.
3. Мәтін қандай жанрда жазылған?
4. Мәтіннің стильдік ерекшелігін айтыңыз.
5. Жұпта талдаңыз, ауызша айтыңыздар.
Дескриптор:
-мәтінді мұқият тыңдайды;
- негізгі ойды білдіретін сөздерді теріп жазады
-өзі білген ақпаратпен бөліседі;
Мәтіннің стильдік ерекшелігін айады.
5. Жұпта талдап, ауызша талдайды.


ҚБ






оқулық.123 с
https://doc-0k-ak-docs.googleusercontent.com/docs/securesc/gg6ks8airidlh5omjhsl7dlbg1ic56aq/8029-a13a4b1a261




Топпен жұмыс.
«Бірге ойлаймыз» әдісі.
Бұл сыныпта талқылауға және диалогқа ықпал ететін «Қолыңды көтеріп адамға сену» тәсілі.

  1. Мәтінді түсініп оқиды;, оқушыларға топта талқылау үшін сұрақ беріледі.

  2. Берілген уақыт біткеннен кейін, олар өз жауаптарын жазады және сыныппен бөліседі






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет