Скупий платить двічі – або чому не вигідно мати борги по єсвДата13.07.2016
өлшемі28 Kb.
#196754

Скупий платить двічі – або чому не вигідно мати борги по ЄСВ


Без сумніву наші підприємці вміють рахувати гроші. Адже у більшості - статки ростуть, бізнес розширюється, котеджі будуються. Та ось лише не всі з них своєчасно сплачують єдиний соціальний внесок, або взагалі ігнорують його платити, рахуючи, що до пенсії їм далеко і ще встигнуть заробити страховий стаж. Але є така народна мудрість – скупий платить двічі.

«У разі несвоєчасної сплати ЄСВ ( або не в повному обсязі) до платника застосовуються фінансові санкції , передбачені Законом ”Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, а посадові особи , винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну , адміністративну , цивільно – правову або кримінальну відповідальність. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника», - повідомила заступник начальника Первомайської ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області Вікторія Дєдусь на зустрічі з платниками податків.  

При цьому суми ЄСВ, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені законом, є недоїмкою.

Також посадовець наголосила, що за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату ЄСВ застосовується штраф у розмірі 10 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЄСВ, а на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення. 

Наприклад: платники єдиного податку при сплаті єдиного внеску за ставкою 34,7 відсотка , за підсумками першого кварталу до 20 квітня 2014 року мали сплатити по 1267,95 грн. А якщо підприємець запізнився з оплатою на 5 днів, він уже матиме борг 1267,95 грн, штраф – 126.80 і пеня 6,34 грн.(1267,95 грн х 0,1% х 5 дн.). Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ, посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу:

-за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн.), - від 25 до 50 н.м.д.г. (від 425 до 850 грн). 

-за  несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі, що перевищує 5100 грн – від 850 до 1700 грн.

За повторне за рік вчинення таких дій – від 1700 до 5100 грн.

Громадянське суспільство успішно розвивається і процвітає у тих країнах, де кожен свідомо вносить свою „лепту” в його розвиток. Тож своєчасно та в повному обсязі сплачені податки, збори, платежі нашими підприємцями слугуватимуть побудові економічно міцної держави та сприятимуть формуванню свідомості громадян, як  сумлінних платників податків.       Завершальна частина зустрічі відбулась у форматі «запитання – відповіді». Усі відвідувачі залишилися задоволеними, адже отримали кваліфіковані та компетентні роз’яснення. 

Головний державний інспектор

з питань інформаційно-комунікаційного

супроводження Первомайської ОДПІЧекрижова С.Л.

 

Достарыңызбен бөлісу:
©www.dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет